Náš mák je nositelem české cechovní normy

Hrdě oznamujeme, že se mák vypěstovaný na naší farmě stal držitelem české cechovní normy. Každé balení tak bude nově označeno touto značkou. Zaručujeme Vám nejlepší kvalitu, jakou umíme vypěstovat.

Co je cechovní norma?
Česká cechovní norma má být základní normou, která stanoví kvalitativní parametry potraviny, pro níž byla zpracována a z níž vyplývají nadstandardní parametry, kterými se daná potravina liší od jiných srovnatelných potravin uváděných na trh.

Co to v praxi znamená?
Takto vypěstovaný mák je 100% vyroben v ČR. Nejedná se tak o dovezené nekvalitní máky z různých koutů světa. Vyznačuje se významně nízkým přirozeným obsahem alkaloidů, zejména morfinu. Tento mák nemůže být zaměňován s technickým mákem produkovaným jako surovina pro farmaceutické využití.

Kvalitní mák pro kulinářské účely
Již v první buchtě, cukroví, zmrzlině, sušenkách či dortu poznáte rozdílnou chuť máku, který si čerstvě namelete, namísto kupovaných směsí. Jeho nasládlá chuť i vůně vykouzlí z vašich výrobků doslova mistrovská díla. Mák je vždy maximálně vyčištěný, aby příměsi nezanechávaly pachutě na jazyku.

A takto oddělujeme „ zrno od plev“:

Obsah obrázku interiér, země

Popis byl vytvořen automaticky

Certifikát:

Balení pro malé, velké i největší:

Obsah obrázku stůl, interiér, patro, jídlo

Popis byl vytvořen automaticky
Obsah obrázku interiér, oblečení, hrníček, zeď

Popis byl vytvořen automaticky
Obsah obrázku interiér, zeď, patro

Popis byl vytvořen automaticky